Ideální teplota v bazénu

U bazénu kromě čistoty vody musíme také hlídat její teplotu, aby koupání v něm bylo pro nás příjemné. Ohřev vody se dá zajistit různými způsoby.

Ideální teplota v bazénu

Pohodlné měření

Mít doma bazén je skutečně velká výhoda, pokud se rádi koupeme, protože nemusíme chodit na koupaliště, kdy vstup něco stojí a přes hlavní sezónu je tam spousta lidí.

teploměr ve vodě

Na druhou stranu, aby byla voda v něm vhodná ke koupání, tak se o ní musíme rozhodně starat. Nejdříve bychom se měli postarat o její čistotu, kdy se upravuje pH vody a následně se většinou používá chlór, jenž má dezinfekční účinky a zabraňuje také vzniku zelených organismů. Při koupání chceme mít jistě příjemnou teplotu vody, protože když je studená, tak do ní většině lidí moc nechce. Nejprve ji musíme nějak změřit, a proto se prodává celá řada teploměrů do bazénu. Základní rozdělení můžeme zvolit na teploměry, které jsou ponořené ve vodě a na ty, jenž plují po hladině. Výběr je pouze na Vás, přičemž produkty na tomto e-shopu jsou za dobrou cenu a dosahují dobré kvality. Takže vždy budeme vědět, jakou teplotou vlastně voda má.

Vhodný ohřev

Jakou hodnotu máme vlastně vidět na teploměrů, aby byla vhodná ke koupání? To je individuální, protože třeba takový otužilec chodí do řeky i v zimě. Pro běžného člověka je ovšem doporučována teplota okolo 26 stupňů Celsia. Pokud zajistíme příjemnou teplotu po delší dobu roku, tak si můžeme hezky prodloužit sezónu a bazén si užít naplno.

teploměr v bazénu

Výhodou je zastřešení polykarbonátem, protože pak funguje skleníkový efekt a vnitřní prostor i s vodou pěkně prohřeje. Dovnitř navíc nepadají žádné nečistoty, které by narušili čistotu. Pro samotný ohřev se mnohdy používá solární energie, kdy nepotřebujeme žádnou přípojku na různé sítě. Sluníčko je obnovitelný zdroj, přičemž nebude v blízké době rozhodně vyčerpán, a proto je to navíc finančně výhodné řešení než mít nějaký ohřívač na elektrickou energii ze sítě. Populární jsou také tepelná čerpadla, takže musíme zvážit, jaké zařízení se nám nejvíce vyplatí.