Co s kunou?

Slyšíte zvuky na půdě nebo v podkroví, slyšíte někoho lézt po střeše, máte na zahradě divné výkaly, u kterých nevíte, od koho jsou? Štěká váš pes neustále v noci? Tak to vám možná po zahradě chodí kuna. Pokud nemáte slepice myslíte si, že je to v pořádku a že zase odejde. Není tomu vůbec tak. My vám hned řekneme, co se může stát.

kuna

Kuna totiž k lidem na zahradu a po domě a půdě nechodí jen kvůli tomu, že má člověk slepice a ona chce vejce. Kuna může k někomu chodit jen proto, že má u něj domeček. To není vůbec nic dobrého. Kuna si k vám jednak odnáší všechny kořisti, takže dost často můžete najít kousek masa, který si k vám kuna schová. A představte si takový kus masa na půdě. To rozhodně není nic příjemného. Další věc je ta, že si u vás kuna dělá domeček pro svoje mladé. Ano, slyšíte dobře, dělá si takový pelech, kam by mohla porodit mladé. A pokud takové mladé porodí, přináší to s sebou i to, že se o ně musí starat a nosit jim kořisti, takže zase stejný problém jako předtím. Mimo to budou malé, a dokonce i kuna, čurat a kálet na místě a pokud se kuna vyčurá na půdě, poteče vám to po celém domě a pachu moči se už opravdu nezbavíte. Navíc nepříjemný hluk, který v noci vydává vás nenechá spát. Pokud se toto děje, víte, že máte kunu. Co v takovém případě dělat? Jak se kuny zbavit?

kuna

V první řadě, pokud nemáte psa, můžete umístit na určitá místa jed. Jenže problém je v tom, že pokud jed kuna sní, někde zemře. A pokud vám zemře ve střeše nebo na půdě a vy nevíte, kde přesně, její tělo bude hnít ve vašem domě. To bychom tedy nedoporučovali. Existují také pasti na kuny, může se vám podařit ji chytit, ale nesmí cítit váš pach. Pak jsou také pískátka, které pískají na takové frekvenci, že je to pro kunu nepříjemné. Na to si ale může zvyknout. Další věc je psí pach. Kuna se zalekne, takže pokud máte psa, je dost možné, že tam kuna dlouho nevydrží.