Nechte si pohlídat děti

Rodičovství je krásná záležitost. Ale rodiče by neměli zapomínat na to, že jsou manželé a partneři. Měli by trávit čas nejen se svými dětmi, ale také sami. Ne každý se může obrátit na prarodiče. Důvody jsou různé.

·         Vzdálenost– prarodiče bydlí příliš daleko.
·         Stáří či nemoc– prarodiče nejsou ve stavu, že by byli schopni hlídat vnoučata, naopak potřebují pomoc sami.
·         Pracovní zaneprázdněnosti prarodičů– dnes lidé odcházejí stále později do důchodu a nemůžete žádat po starých lidech unavených z práce ještě hlídání dětí.
·         Neochota– prarodiče mají jiné zájmy a preference, chtějí si třeba na stará kolena sami užívat a Vy nemáte právo na ně nakládat jakýkoli nátlak, protože je to jejich volba.
 

Můžete si navzájem vypomáhat v rámci přátel. Jednou pohlídá ten, podruhé onen. Nicméně rozdělení musí být adekvátní, může se stát, že se stanete Vy těmi hodnými hlídači a přeroste Vám to přes hlavu. Možná ani tak dobré přátele nemáte.
 

Chůvy jsou dnes běžné

Naštěstí je tady řešení, vždy můžete využívatslužby chůvy. Možná si nebudete moci dovolit hlídání dětí na celý víkend, ale rozhodně pár hodin v měsíci si dovolit můžete. Zajít si do divadla, na večeři. Je na Vás, zda využijete služby oficiální nebo neoficiální. Je pravděpodobné, že neoficiální chůva bude mít nižší cenu, bude to pravděpodobně studentka, ale na druhou stranu oficiální služby často ve formě dětských koutků mohou nabízet kvalitnější nabídku volnočasových aktivit a pokud je více dětí, tak cena se výrazně poníží, takže si možná budete moci dovolit dítě umístit přes noc.

Nemluvě o tom, že služba je daná smluvně, pracovníci tedy za dítě zodpovídají. Když se rozhodnete pro neoficiální chůvu, zodpovědnost z právního hlediska, je stále na Vás. Záleží tedy na Vás, jak se rozhodnete a co shledáte jako výhodnější a jistější.

Posted in Nezařazené