Darujte kousek přírody

Některé zvyky se po staletí nemění. Zatímco takové galantnosti k dámě, jako například políbení ruky, už se bere spíše jako přežitek, radování květiny je stále krásnou pozorností, která rozhodně ženu potěší. Snad jen ženy, které se snaží svým postojem a názorem na život dokázat, že vlastně ani ženami nejsou, může podobný dárek urazit. Ale to je asi poznat už po prvním rozhovoru, na jakou stranu se žena staví.

  • Dříve se dokonce mohlo květinou i hovořit.
    • Jestliže chtěl mladík své vyvolené vyjádřit své city a netroufal si, poslal určitý druh zeleně a hned bylo jasné, co mu zaměstnává mysl.
    • Dívka pak mohla odpovědět podobným způsobem.

krásná flora

Mělo to nejen své kouzlo, ale také to bylo velice praktické. Pakliže odpověď nebyla právě příznivá, nemusela ji slečna říkat mladíkovi přímo do očí. I dnes, jestliže se syn zeptá svého zkušenějšího otce (může to být i obráceně), jak dát najevo nějaké ženě, že ji miluje, dostane většinou lakonickou odpověď – pošli kytku. Jasná a srozumitelná rada.

květina z lásky

Pro chvíle radosti i smutku

Květiny ale nejsou jen poslové dobrých a láskyplných zpráv. Doprovázejí člověka na celé jeho cestě životem a jsou i na jeho cestě poslední. Proto jsou obchody, které se na tuto barevnou krásu specializují, připravené na každou životní situaci.

  • Je jasné, že jiná kytice poputuje k babičce, která slaví významné životní jubileum a jiná na rozloučení s dávným přítelem z dětství.

náruč růží

Nejkrásnější přesto zůstanou ty, které mají za úkol potěšit a vykouzlit úsměv na tváři obdarované. Nebo také obdarovaného. Nikde přeci není psáno, že by nemohli květiny dostávat i muži. Na oslavu životního úspěchu, kterým může být kupříkladu promoce, se velice hodí pro obojí pohlaví. Je milé, že dnes už nemusíte obíhat květinářství, ale stačí si vybrat na internetu a několika máčknutími vše vyřídit k oboustranné spokojenosti.