Kouzlo adaptogenů


Adaptogen se stává v současném světě velmi rozšířeným pojmem. Tento svérázný název byl odvozen od schopnosti adaptovat lidský organismus na stresové vlivy tak, aby jej nezatěžovaly neúměrným způsobem. Do této kategorie řadíme všechny divoce rostoucí rostliny, vyznačující se enormním počtem živin, které napomáhají znovu nastolit stresem vykolejenou hormonální rovnováhu. Možná jste již slyšeli o účincích Ženšenu, Ashwagandhě nebo Mace peruánské, tyto byliny k nám do Evropy putují až z vysokých nadmořských výšek Tibetu, Himálají a peruánských And, kde přežívají pouze díky schopnostem absorbovat do kořenového balu dostatečné množství cenných výživných látek.

spojená srdce

Zvláštností adaptogenů je to, že si poradí s nadměrným vylučováním kortizolu a adrenalinu v kůře nadledvinek, potažmo mají vliv na produkci hormonů ACTH a CRT (CRT-IH) v hypotalamu a podvěsku mozkovém. Žádné jiné byliny to nedokážou, a co je podstatné – vše probíhá při správném dávkování bez vedlejších účinků. Jsou to velmi bezpečné léky proti stresu a adrenální únavě, kam spadají i úzkosti a deprese a také problém s libidem a mužskou erekcí.

milenci v zimě

Jestliže právě vy trpíte stresem a sužuje vás problém s erekcí a nechutí na sex, přestává se vám v důsledku působení stresu tvořit dostatek testosteronu a jste z toho zoufalí, nesázejte na Viagru bez receptu Erectmax, ale na adaptogeny. Pořídíte je i bez receptu a nepotřebujete vyjádření lékaře, jsou to léčivé byliny z čisté přírody, http://arnika.org/program-ochrana-prirody prověřené tisíciletou praxí indické Ájurvédy, Tradiční čínské medicíny a dalšími lokálními medicínskými směry, vyvíjejícími se již od starověku. Naopak Viagra – to je obrovské riziko a rozhodně se nevyplatí nakupovat Viagru a její generika bez vyjádření lékaře. Je to přece jen pouhý syntetický preparát z laboratoře, který se stále nemůže rovnat mocným přírodním (božím) zákonitostem.