Multifunkční textil

Koberce, běhouny, závěsy, záclony, voály, ubrusy, přehozy, deky, polštáře, textilní tapety, tapiserie, povlečení… Možností je nepřeberné množství. Stačí si jen vybrat dle očekávání a potřeb.
TERAPIE
Každá barva na nás působí, stejně tak materiál dokáže vzbudit určité dojmy. Červená dráždí i povzbuzuje. Zelená uklidní. Světlé odstíny modré osvěží. Žlutá, ta zase dodá energii. Zdání tepla a komfortu lze navodit převažujícími teplými barvami. Měkké, těžší látky s příměsí přírodních vláken jsou příjemné na dotek, také hřejí již na pohled. Studené variace z lehkých tkanin jsou jemné, svým způsobem čisté, nezatěžující.
Pohodlné soukromí.
IZOLACE
Hluk, zima, teplo, světlo? Není problém. Každá tkanina má jinou schopnost propustit světlo, zvuky dokonce omezit tepelné ztráty. Hustě tkaným materiálem s izolačními prvky je například samet. Opakem pak může být organza, která je tenká, průsvitná, půvabná.
SOUKROMÍ
Závěsy či záclony plní mimo jiné další praktickou úlohu. Kromě toho, že místnost zútulní, nabízí velmi důležité zázemí. Osobní, chráněný prostor.  
BEZPEČÍ i POHODLÍ
Podlahový textil absorbuje nejen hluk a prach, ale navíc zvyšuje bezpečnost. Pomocí protiskluzové podložky se tato funkce násobí. Na trhu jsou k dispozici dokonce verze s protihořlavou modifikací, využívané dříve zejména v hotelích. Polstrovaná židle, teplá deka, měkký koberec, pohodlný polštář navodí pocity luxusu nebo relaxu.     
ČÁRY MÁRY S PROSTOREM
Tkaniny s vysokou propustností světla vytvoří vzdušný a svěží dojem. Něžné barvy místnosti opticky rozšíří. Stejně tak lze docílit prostornějšího efektu například záclonami přes celou zeď, kde se okno nachází. Těžší materiály v tmavších barvách i velký dekor pokoj zmenší, zařízení potlačí.   
Kombinace vzorů.   
JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA
Pravidelným vysáváním a vyklepáváním koberců, potahů, závěsů se lze zbavit rychle prachu i drobných nečistot. Skvrny se nejlépe odstraňují okamžitě s pomocí čisticích prostředků anebo různých tradujících se vychytávek našich babiček. Výkonné pračky a sušičky, které jsou již ve většině domácností, si poradí s prakticky veškerým textilem. V současné době jsou trendem protišpinivé úpravy potahových látek odpuzujících prach a tekutiny.