Proč je potřeba odvětrávat místnosti


To, že čerstvý vzduch je důležitý, asi nebude nikdo rozporovat. Je však zajímavé, jak často n a to lidé zapomínají, především během zimy. Jistě, teplo je důležité, avšak asi všichni budeme souhlasit, že pobyt ve vydýchané místnosti nám zrovna nepřidá. Avšak většinou nemáme ani potuchy, proč tomu tak je, a jaká pravidla při tom dodržovat, zvláště v zimě.

Během léta je situace většinou poměrně jednoduchá – všechna okna máme prakticky po celý den otevřený dokořán, často i v noci, abychom vytvořili alespoň trochu průvan. Zde se snažíme vyměnit teplý vzduch v místnosti za chladnější vzduch venku. V chladných měsících se však snažíme o přesný opak – udržet teplo co nejvíce uvnitř, a pokud možno co nejvíce zabránit jeho úniku – to je ostatně důvod, proč zateplujeme domy a pořizujeme si plastová okna.

okna jsou základním způsobem odvětrávání

Avšak i v tomto období je třeba odvětrávat taurisplus.cz, a to pravidelně. Jen málokdo si uvědomuje, proč je to tak důležité, ale faktem, je, že čím lépe máme izolovaný dům, tím lépe se v něm drží vzduch. To se může zdát dobré, avšak ve skutečnosti to tak zrovna není. Jistě, ušetříme tím peníze, avšak vystavujeme se tím dalším problémům, o kterých většinou nevíme, nebo je podceňujeme.

odvětrávání může zajistit i klimatizace

Tím hlavním problémem je, že se nám dovnitř nedostává ani zdaleka tolik čerstvého vzduchu, především pak kyslíku. Jistě, můžeme namítnout, že byt je velký, a než se všechen vzduch vypotřebuje, bude to trvat dlouho, zvláště když tam bydlí například pouze jeden člověk.

To však není tak docela pravda. Potíž je v tom, že vydýchaný kyslík se nahrazuje oxidem uhličitým, který vydechujeme. Ten na nás může mít již při poněkud vyšších koncentracích mít ne zrovna ideální vliv – můžeme se cítit ospalí, hůře se soustředíme, spánek je méně kvalitní, a to jsou pouze některé jeho účinky. Proto bychom měli i v zimě pravidelně větrat, zvláště pokud máme zateplený dům a plastová okna. Možná tím ztratíme nějaké peníze, ale značně tak prospějeme svému zdraví – a to je mnohem důležitější.

Proč je potřeba odvětrávat místnosti


To, že čerstvý vzduch je důležitý, asi nebude nikdo rozporovat. Je však zajímavé, jak často n a to lidé zapomínají, především během zimy. Jistě, teplo je důležité, avšak asi všichni budeme souhlasit, že pobyt ve vydýchané místnosti nám zrovna nepřidá. Avšak většinou nemáme ani potuchy, proč tomu tak je, a jaká pravidla při tom dodržovat, zvláště v zimě.

Během léta je situace většinou poměrně jednoduchá – všechna okna máme prakticky po celý den otevřený dokořán, často i v noci, abychom vytvořili alespoň trochu průvan. Zde se snažíme vyměnit teplý vzduch v místnosti za chladnější vzduch venku. V chladných měsících se však snažíme o přesný opak – udržet teplo co nejvíce uvnitř, a pokud možno co nejvíce zabránit jeho úniku – to je ostatně důvod, proč zateplujeme domy a pořizujeme si plastová okna.

okna jsou základním způsobem odvětrávání

Avšak i v tomto období je třeba odvětrávat taurisplus.cz, a to pravidelně. Jen málokdo si uvědomuje, proč je to tak důležité, ale faktem, je, že čím lépe máme izolovaný dům, tím lépe se v něm drží vzduch. To se může zdát dobré, avšak ve skutečnosti to tak zrovna není. Jistě, ušetříme tím peníze, avšak vystavujeme se tím dalším problémům, o kterých většinou nevíme, nebo je podceňujeme.

odvětrávání může zajistit i klimatizace

Tím hlavním problémem je, že se nám dovnitř nedostává ani zdaleka tolik čerstvého vzduchu, především pak kyslíku. Jistě, můžeme namítnout, že byt je velký, a než se všechen vzduch vypotřebuje, bude to trvat dlouho, zvláště když tam bydlí například pouze jeden člověk.

To však není tak docela pravda. Potíž je v tom, že vydýchaný kyslík se nahrazuje oxidem uhličitým, který vydechujeme. Ten na nás může mít již při poněkud vyšších koncentracích mít ne zrovna ideální vliv – můžeme se cítit ospalí, hůře se soustředíme, spánek je méně kvalitní, a to jsou pouze některé jeho účinky. Proto bychom měli i v zimě pravidelně větrat, zvláště pokud máme zateplený dům a plastová okna. Možná tím ztratíme nějaké peníze, ale značně tak prospějeme svému zdraví – a to je mnohem důležitější.