Spánek

Je pravda, že člověk nezalézá ani do hnízda, nebo do nory, ale do postele. Respektive do ložnice, kde jeho příprava na spánek pokračuje. Jeho kvalitu pak ovlivní velká spousta faktorů.

Nelze je jmenovat všechny, tím spíše, že na někoho nepůsobí ani jeden. Při výbuchu granátu vedle se jen otočí a nespokojeně zafuní. Ovšem chrápe dál. Ranní budík se rovná dělostřelbě nebo moderní hudbě a našeho spáče nutno tahat za nohu, kroutit mu čímkoli co vyčnívá zpod peřin a tak dále a tak dále. Tento človíček je šťastný.

Druhý extrém je člobrda, kterého probudí zvuk pírka, které spadlo na podlahu.

Je fakt, že spoustu věcí si člověk může upravit tak, aby se mu spalo dobře. Například teplotu v místnosti. Já spím při otevřeném okně dokořán až do zimy, a i pak mám ještě okno nedovřené. Topení nepoužívám skoro vůbec. Jenže to je extrém, který nikomu neradím. Teplotu si musí každý sám vytvořit takovou, aby mu bylo příjemně. Horko na spaní je hnus.

moderní ložnice

Další věcí je postel, nebo přesněji matrace. Ta, ze které trčí šest nebo sedmnáct per a vrže jako nenamazané panty u dveří, to asi nebude nejlepší spaní. Pro někoho je důležitý i noční stolek, aby měl po ruce například baterku, nebo budík. Každý člověk to má jinak. Pravdou však je že každý člověk by měl rád ložnici celkově příjemnou a hezkou. Proto si ji podle toho také musí zařídit. A když neví jak, může se podívat tam, kde jsou různé návrhy ložnic jako takových. Zde si pak může vybírat to, co mu nejvíce vyhovuje a v čem se bude cítit dobře.

ložnice

V tomto případě se může třeba jen inspirovat, ale vždy si zde můžete třeba vy objednat jen to, co je zrovna v nabídce. A že toho není málo. Zatím se ještě nestalo, že by si někdo nevybral. Ostatně, pokud by vám nevyhovovala jakákoli drobnost, dá se změnit. Architekti jsou tu pro vás.

Dívejte se a přemýšlejte. A kdykoli si tam zavolejte, rádi vám tam poradí.