Aby vám barva na vlasech dlouho vydržela

Samozřejmě záleží na tom, jak o vlasy a vůbec sama o sebe pečujete. Není možné jednou v měsíci umýt vlasy vhodným šamponem a myslet si, že tím všechno zachráníte. Myslete na to, že o vlasy je třeba dbát stále a také brát ohled na to, jakou barvu původně máte a jaká je barva, kterou jste si vybrala jako cílovou.
kudrnatá žena.jpg
Pakliže jste blondýnka, určitě vás trápí vymývaní barvy a odhalování žlutých podtónů. Pokud brunetka, určitě vás zase trápí podtóny barvy zrzavé.
Nejlepší cestou, jak tedy předcházet vymývání barvy, je, investovat do pořádných vlasových produktů, která opravdu budou fungovat. Zamyslete se také nad tím, jak často vlasy myjete a jak tedy reálně může barva vydržet. Pokud si myjete vlasy každý den, je jasné, že nevydrží barva tak dlouho, jako kdybyste si vlasy myla jednou za tři dny.
 
Co si tedy zakoupit?
·         Šampón pro barvené vlasy
·         Kondicionér pro barvené vlasy
·         Maska pro barvené vlasy
O vlasy se touto cestou opravdu vyplatí starat, neb vám barva déle vydrží. Pokud vlasy barvíte často, můžete mít vlasy pěkně poškozené a tím se vám také barva rychleji může vymývat. Vybírejte proto z šampónu, které jsou šetrné k vlasům a neobsahují sulfáty. Pokud patříte mezi ty majitelky vlasů, které se musí umývat každý den, zkuste se překonat a oddálit toto na rozestup tří dnů. Jedním z pomocníků může být právě suchý šampon, který vám zajistí, že nebudete muset vlasy tak často podrobovat vymývání barvy.
 
·         Ochranné spreje
·         Hydratační olejíčky
·         SPF spreje
·         Tónované masky
fialové a růžové vlasy.jpg
Pokud si vlasy často žehlíte, pomáhejte jim v tom, aby se vám dále ničily spreji, které vlasy chrání. Čím zdravější vlasy, tím pomalejší vymývání barvy. Pokud máte vlasy na konečcích hodně zničené, dbejte o ně pomocí hydratačních olejíčku, aby vám příště zase barva déle vydržela. Na léto určitě používejte spreje s SPF ochranou, protože vaše vlasy bude chránit nejen proti sluníčku, ale také proti působení chloru a soli.
Jestliže máte vlasy hodně zničené a barva se ztrácí rychle, určitě se vás nechceme hnát hned do kadeřnictví, ale můžete zvážit užití pigmentované masky, kondicionéru či šamponu, abyste barvu vlasů oživili.

Posted in Nezařazené