Dopřejte svému tělu detox

Nejrůznější očistné a detoxikační kúry jsou stále více populárnější. Spoustu lidí je provádí především na jaře jako určitý “restart” organismu po dlouhém zimním období. Problém je, že na internetu a v nejrůznějších médiích kolují o těchto kúrách dezinformace a na trhu je k dostání spoustu takzvaně zázračných produktů, jež mají vaše tělo očistit od škodlivých látek. Tyto výrobky se velice často vyznačují velmi vysokou cenou. K detoxikaci těla však nepotřebujete žádné drané prášky nebo čaje, jednoduše si vystačí s bylinkami, které jsou cenově velmi dostupné. Jak tedy na očistu těla?

Odlehčete svému jídelníčkusmoothie pro očistu

Především je nutné zaměřit se na vaši stravu. Jestliže se stravujete v rychlých občerstveních, konzumujete velké množství cukru nebo alkoholu, pak je třeba váš životní styl změnit. Vašemu jídelníčku by měla dominovat především čerstvá zelenina a ovoce. Neméně důležitý je pitný režim, proto se ujistěte za den vypijete dostatečné množství vody nebo čajů. Jestliže vám klasická čistá voda nechutná, pak do ní přidejte pár kapek citrónové nebo pomerančové šťávy.

Jaké zvolit doplňky stravy?

Jak je již výše zmíněno, bylinky mohou být velmi účinným pomocníkem při celkovém očistě organismu. Skvělou bylinkou je například kopřiva dvoudomá, ze který si jednoduše uvařte čas, který po dobu jedno dne popíjejte. Dále pro vás bude dobrou volbou rostlina jménem křemelina. Pokud budete vyhledávat křemelina účinky Energie života, nalezte nepřeberné množství pozitivní účinků této rostliny na lidský organismus, mezi které náleží například urychlení látkové výměny v těle, zrychlení metabolismu či zlepšení regenerace těla.

detoxikace těla

Sportovní aktivity při detoxikaci?

V této oblasti je třeba být poněkud ostražitý, jelikož očista těla může být občas pro organismus docela náročná. Z tohoto důvodu lidé občas pociťují zvýšenou únavu. Proto je vhodné zaměřit se spíše na méně náročné aktivity jako je například chůze či jóga.