Jarní úklid v klidu a pohodě

Pokud nejste milovníky uklízení a nenaplňuje vás představa trávení několika hodin šůrováním bytu, pak nezoufejte. Úklid nemusí být otrava, můžete si ho dokonce i trochu užít. Samozřejmě pořád to bude jenom úklid ale proč na něj nepohlížet pozitivně?

průhledný vysavač

Zapojte celou rodinu

Uklízet nemusí jen žena. Prostě si rozdělte úkoly tak, aby se zapojil každý. Děti si mohou udělat pořádek v hračkách a vyřadit ty, se kterými si již nehrají. Muži zase mohou udělat práce, jako je umytí lustrů, sundání záclon a podobně. Proč by měl celý úklid udělat jeden člověk, když v domě žije celá rodina? Doby, kdy uklízela maminka a tatínek jí občas zvedl nohy, aby pod nimi vysála, jsou již hodně dávno pryč.

Motivace

Pokud uklízíte opravdu neradi a prostě se k úklidu musíte dokopat, pak se musíte pořádně namotivovat. Prostě se odměňte za práci. Někdo si za odměnu koupí něco do šatníku, dětem postačí třeba návštěva cukrárny či výlet, muži si rádi zajdou s kamarády na pivo. Motivace pro uklízení může být různá, někomu stačí jen pocit, že má doma čisto. Já mezi tyto exempláře nepatřím a radši si po pořádném úklidu dopřeju novou knihu do knihovny.
čistící služby

Využijte služeb úklidové firmy

Některé ženy by se styděly, kdyby si domů pozvaly uklízečku na velký úklid, ale v dnešní době se jedná o naprosto běžnou věc. Proč? Protože jsme pracovně vytížení takovým způsobem, že jsme o víkendu rádi, že si můžeme odpočinout. Už nepracují pouze muži, ale se stejným nasazením jsou zaměstnány i ženy a to jim má ještě zbývat síla na úklid? Pokud máte finance, pak se nebojte oslovit některou z úklidových firem a úklid si sjednat. Ceny jsou různé, dle toho, co budete požadovat a také dle lokality ale není to nic, co by rodinu s běžným rozpočtem zruinovalo. Takže nemějte strach a hlavně se nestyďte, nežijeme v dobách našich babiček a maminek ale v moderní době, která si bohužel žádá naše velké pracovní nasazení. A navíc dáte práci ještě někomu jinému a to je fajn.