Platforma TikTok

TikTok je velmi zajímavá platforma, kde nejčastěji uživatelé tvoří videa na nějakou hudbu. I když je často kritizována, tak na ní lze najít velmi zábavný obsah.

Platforma TikTok

Nástupce musica.ly

Tuto společnost odkoupila v roce 2017 firma, jenž byla dříve velmi známá pod názvem Musica.ly. Tu možná dobře znáte, protože před pár lety byla velmi populární a má právě značný vliv na to, že je v dnešní době tak oblíbený TikTok. Abychom si nejdříve popsali, co to vlastně je, tak se jedná o sociální síť, kde má každý uživatel svůj profil a přidává sem obsah. Zajímavost je v tom, že obsah je kompletně ve formě videí.

aplikace tiktok

Setkáme se tu velmi často s tím, že tvůrce vezme nějakou slavnou písničku a na ní následně třeba tančí či různě gestikuluje. A právě kvůli tomu je platforma kritizována, protože hodně lidí berou tato videa jako trapná, kde se převádí zejména mladší uživatelé. To je samozřejmě o tom, jaký obsah sledujete a jaký je Vám doporučován. Najdeme tu totiž spoustu tvůrců, kteří mají originální nápady a s editací videí si dávají opravdu záležet, takže výsledek je skvělý. Na takové příspěvky se velmi dobře kouká a zlepší mám náladu.

Ukládání videí

Při brouzdání po této sítí často narazíme na video, které se nám opravdu líbí a rádi bychom si jej uložili, abychom se k němu mohli později vrátit a třeba jej ukázat svým kamarádům. Jde to udělat například tak, že danému videu dáte srdíčko, protože na videa, která se Vám líbí se ukládají do takové složky, kam se můžete dívat zpětně. Ovšem hledat jedno video mezi spoustou dalších není vůbec pohodlné, a ještě k tomu se uloží pouze do složky na TikToku, a proto k jeho zobrazení potřebujeme připojení k internetu. Mnohem lepší je proto mít uložené zařízení ve svém mobilním telefonu, ale možná si říkáte, jak toho snadno dosáhnout. Na stahování videí ze sítě už někdo myslel, a proto vytvořil web Tik Tok download video, který se o vše postará.

sociální síť

Nám totiž stačí zkopírovat odkaz videa, vložit ho sem a potvrdit stahování. Rázem je video staženo v pevném úložišti našeho zařízení, kde si ho můžeme kdykoliv přehrát a nepotřebujeme k tomu připojení k internetu.