S čím počítá výroba mobilních domů

Dům na míru – jednou z podstatných výhod celoročně obyvatelných dřevostaveb je rychlost výstavby a sestavení dispozice objektu v podstatě na míru, podle požadavků zákazníka. Týká se to především rozmístění či přepažení místností a způsobu vytápění. Teoreticky lze topit v dřevostavbě čímkoli, od elektrokotle přes fotovoltaiku, tepelná čerpadla až ke krbovým kamnům, a právě vytápění představuje největší zisk z úspory financí.

posezení na zahradě

Jste ve vlastním – výrobci se snaží udržet ceny tak, aby pro ně představovaly zdroj obživy, ale zároveň aby nabídli produkty konkurence schopné na trhu, zvláště ve srovnání s nejprodávanějšími nemovitostmi, zejména dvoupokojovými byty. Podstatné je, abyste získali možnost oprostit se od nájemního bydlení a konečně se postavili na vlastní nohy. V Česku trend bydlení v cizím objektu, s pravidelnou úhradou nájemného, naštěstí není tak markantní, jako v západní Evropě, možná i díky tomu, že si dobře uvědomujeme úskalí tohoto řešení.

zahrada za domem

Nebudete bydlet v centru městavýroba mobilních domů nepočítá s tím, že budete svůj život trávit v sevření městských ulic. Mobilní domy lze umístit na jakýkoli pozemek, kam má přístup speciální návěs s jeřábem, a kde jsou k tomu přizpůsobeny podmínky, zejména jde o výstavbu betonové základové desky nebo kotevních patek. Mnozí lidé si rovněž neuvědomují, že hmotnost zateplených mobilních objektů přesahuje pět tun, nejde tedy o lehký plastový příbytek na podvozku, který byste mohli převážet za osobním vozem jako karavan.

Budete v kontaktu s přírodou – že jsme součástí přírody, ví každý, ale v mnohých z nás jsou tyto informace zakotveny pouze v teoretické podobě. Příkladem toho jsou velká přelidněná města, kde převažují kladně nabité ionty, které výrazně podporují proces stárnutí a degenerace organismu. Čím dále budete žít od města, obklopeni živými rostlinami, ptactvem a zvířaty, tím větší šance na dlouhý, plodný a spokojený život.