Kvalitní sedací vak vás překvapí svými parametry

Také milujete pohodlí, i když jste třeba aktivními sportovci? Každý z nás se někdy rád rozvalí na pohovce, ulehne do měkkoučké postele a hoví si v tom příjemném prostředí, relaxuje, medituje. Každý z nás je svým způsobem i pecivál, a to i vrcholoví sportovci. Ti si rovněž dopřejí kondiční či relaxační masáž, saunu, relaxační vířivku nebo bazén, procházku v lese a posezení u dobrého jídla.

dívka na sedacím vaku

Pohyb k našemu životu patří a stejně neodmyslitelně i relaxace. Relaxovat ovšem můžeme i na povrchu sedacího vaku. První prototypy těchto výrobků se začaly objevovat na veřejnosti přibližně před půl stoletím, tehdy se zkoumalo, jaká bude nejvhodnější vnitřní výplň. Postupem času se zjistilo, že ideální jsou v tomto směru polystyrenové kuličky EPS. Jejich stejná velikost a optimální průměr zaručují ty správné vlastnosti, zejména velkou flexibilitu při polohování těla na povrchu vaku, bez ohledu na hmotnost a rozměry lidských tkání.

U sedacích vaků rozhoduje i něco jiného – materiál jeho povrchu, tedy potah. Měl by být příjemný na dotek a zároveň odolný vůči protržení při hrubším zacházení, což je podstatné hlavně u větších zátěží, např. u sedacích vaků Duo pro dvě osoby a u výrobků, které zakupují lidé s nadváhou.

sezení na sedacím vaku

Tato kritéria dobře plní potahy z nylonového vlákna, nylon zvládne i posezení „těžkých vah“, odolá zvířecím drápkům a neposedným dětem. Jednou z jeho předností je i barevný rozsah, vaků v nylonovém provedení se dnes vyrábí mnoho typů, hlavně v pěkných pastelových barvách, jimiž vyzdobíte interiér dětského i obývacího pokoje.

Kvalitní nylonové potahy mají rovněž možnost vyměnit vnitřní výplně za nové, plnicí otvory jsou např. uzavíratelné na široký pás suchého zipu. Značnou výhodou je, jestliže je potah uvnitř pogumovaný a tudíž odolný vůči promáčení při rozlití kávy nebo polévky.