Solární plachta vodu ohřeje a ochrání před znečištěním

Klíčem k tomu, aby se voda ve vašem bazénu udržela čistá co nejdéle, a vy jste ji museli co nejméně desinfikovat je prevence. Zkrátka nesmíte žádné zbytečné znečištění do bazénové vody vpustit. Toho za prvé dosáhnete tím, že budete bazén bezprostředně po koupání zakrývat krycí plachtou, a za druhé se budete před každým vstupem do vody důkladně sprchovat.

vodní tryska

Ovšem pozor, i výběru krycí plachty je nezbytné věnovat náležitou pozornost. Vybrat byste si měli totiž jen takovou plachtu, která bude zhotovena z kvalitního materiálu, který i ve vnějších podmínkách a v kontaktu s chemicky ošetřenou bazénovou vodou dlouho vydrží a nerozpadne se vám po jedné sezóně. Ovšem ještě důležitější je, abyste si zvolili takovou plachtu, která bude dokonale odpovídat konkrétním rozměrům vaší koupací nádrže. Jedině tak zajistíte, že po zakrytí nádrže nikde nevzniknou zbytečné otvory, kudy by mohla do vody proudit špína, ať už se jedná o prach, pyl, hmyz, listí či cokoli jiného.

Pokud však náhodou máte bazén atypické velikosti, nezoufejte. Raději využijte možnost zhotovení krycí plachty na míru, která vašemu bazénu dokonale padne. Samozřejmě nesmíte zapomenout ani na to, že je nezbytné, abyste bazén odkrývali až těsně před začátkem koupání a zakrývali ho vždy bezprostředně poté, co koupání ukončíte. Pokud je váš zahradní bazén rozměrný a plachta je velká, manipulaci vám může usnadnit speciální naviják na bazénovou plachtu.

relax

Skvělou možností, jak spojit příjemné s užitečným a vodu v bazénu nejen chránit před znečištěním, ale zároveň také ohřívat, je nákup solární plachty.
Solární plachta využívá energii ze slunečního záření, kterou přeměňuje v teplo, jež následně odevzdává vodě v bazénu. Pokud tedy plachtu na bazén správně umístíte tak, že bude ležet na vodní hladině, bude se voda v nádrži zároveň i ohřívat. Ovšem to zdaleka není vše, neboť v noci naopak solární plachta brání vychladnutí vody.