Swype klávesnice aneb ještě rychlejší a jednodušší psaní

Více jak dvě stě miliónů uživatelů Swype klávesnice je hovořící za vše. Čím poutá značnou popularitu a proč je tak oblíbená? Alternativní klávesnice která má i hned několik zajímavých vymožeností a vychytávek. I když možná ze začátku si budete muset na ojedinělý typ psaní zvyknout, však během chvíle budete psát velmi rychle. Psaní se stává doslova návykovou záležitostí.
klávesnice a chytrý telefon

Jak na to?

Pro méně zdatné může být nastavení možná trochu složitější. Nicméně pozitivní je, že jakmile si klávesnici nainstalujete, máte vše v češtině, tudíž se s tím poperou i méně zkušenější či si zdárně poradí i starší uživatelé. Vše si tak pomocí instrukce v češtině navolíte. Klávesnici lze využívat nejen na svém chytrém telefonu, stejně tak je možné ji používat i na tabletu. Aplikace Swype disponuje i hlasovým vstupem. Zde však nutno konstatovat, že rozpoznání řeči v českém jazyce není nejspolehlivější. Psaní je tak mnohem rychlejší, lepší a především snadnou volbou. Součástí klávesnice máte k dispozici český slovník. Bez něhož by samozřejmě klávesnice nemohla efektivně fungovat.


Psaní na klávesnici Swype aneb jdeme na to

Na této interaktivní klávesnici nevyťukáváte písmenka, jako je tomu normálně na mobilní klávesnici, ale táhnete prstem, kdy každý jeden tah znázorňuje jedno slovo. Dle vaší tažné trasy na klávesnici, aplikace vypočítá, která písmena jste chtěli napsat. Poté vše poměří se svým slovníkem a na základě této složité online procedury poskytne nejvíce pravděpodobné slovo. Ne vždy je trefa do černého. Z toho důvodu tak máte hned na horní liště další tři možné alternativy. Při potažení dále do strany odkryjete ještě další varianty potenciálního slova!

chytrý telefon a tablet
Swype aneb další zajímavosti pro využití

Užitečnou věcí je automatické vkládání mezer mezi daná slova. Dále se jedná o psaní diakritických znaků. Tečku vložíte jen pouhým dvojitým stiskem mezerníku. Slovní zásoba Swype klávesnice je sice dobrá, avšak i tak budete muset zajisté některá slova přidat do slovníku, která jsou pro Swype neznámá a tudíž nová. Ze začátku to může být zdržováním, chce to výdrž a trpělivost. Po určitém čase a doplnění potřebných chybějících slov, bude vaše psaní už tryskovou rychlostí a především zábavou.