Zapomeňte na antibiotickou léčbu a vydejte se šetrnější cestou

Přišel podzim a společně s větrem, deštěm a plískanicemi také období častých nemocí, viróz a bacilů všude kolem nás. Ne vždy se tomu bohužel jde ubránit. Skolila vás chřipka, nachlazení, rýma, kašel nebo bolest v krku? Rychle tedy upalujete k lékaři, aby vám předepsal antibiotika, a vy jste tak mohli co nejrychleji vyrazit opět do pracovního procesu?
citron
Tím si ale zaděláváte na nejeden malér. Především může nastat taková situace, že vám už příště antibiotika nezaberou, a to třeba ani v případě, až je budete opravdu potřebovat. Antibiotika jsou zkrátka lékem, který by měl být až poslední možností, když už jiná léčba nezabírá a rozhodně by se jejich účinků nemělo zneužívat. Dalším negativem při užívání antibiotik jsou jejich často opomíjené a přehlížené vedlejší účinky.

Možná jste to ani netušili, kolik vedlejších účinků antibiotika vlastně mají a jakou v těle dokáží napáchat neplechu. Dokáží rozházet celý organismus, a především také střevní mikroflóru. Při užívání antibiotik se tedy neobejdete také bez probiotik, které se postarají o zachování zdravých střev a správné fungování střevní mikroflóry.
malá lahvička na léky
Při užívání antibiotik se také musí dodržovat určité zásady, které mnohdy lidé ani nedodržují a pak také ztrácejí antibiotika svůj účinek, což je také velice častým problémem. Když už tedy antibiotika berete, rozhodně je berte pravidelně v určených časových intervalech a v každém případě doberte balení celé, a to i když vám bude připadat, že už jste zdraví. Pokud to ale jde, zkuste se antibiotikům co nejvíce vyhýbat.
antibiotikum
Raději ale nahraďte antibiotika přírodními léčivy, které dokáží perfektně suplovat antibiotika, a to díky svým antibiotickým účinkům. Vyzkoušejte třeba zázračný závor, med a citron. Tato kombinace vás rychle postaví na nohy.

Posted in Nezařazené