Na základě čeho vybrat správnou televizi

Mnoho lidí tráví večery právě v obývacím pokoji u televize. Často to bývá takový rituál, kdy se rodina večer sejde a společně kouká na nějaký film či pořad. Je pravdou, že bychom u televize neměli trávit příliš mnoho času. Většinou nám ale na celodenní vysedávání a přepínání kanálu stejně nezbývá čas. Někdy pro nás televize může být naopak vhodným relaxem. Přijdeme večer unavení z práce domů, pustíme si pěkný film, dáme nohy nahoru a užijeme se chvilku pohody a klidu.
hraní na PC
Jak bychom ale měli postupovat, jestliže si vybíráme novou televizi? Která kritéria jsou pro výběr důležitá?
1.      Velikost televize –mnoho pánů při nákupu argumentuje tím, že potřebují dostatečně velkou televizi, aby mohli sledovat různé sportovní přenosy. Ano, to je sice pravda. Vždy je ale potřeba vybírat velikost televize dle velikosti pokoje, kde bude umístěná. Jestliže máme malý pokojík, nemůžeme tam dát obrovskou televizi. Při sledování by totiž měla být dodržována určitá vzdálenost, která by měla činit asi trojnásobek její úhlopříčky. Opravdu si na to dávejte pozor, jde především o vaše zdraví. Příliš velká televize v malém pokoji vám bude kazit nejen oči, může způsobit také bolesti hlavy.
2.      Příjem signálu – při výběru se rozhodujte rovněž podle toho, zda přijímáte pozemní, kabelové nebo satelitní vysílání. U satelitního vysílání totiž potřebujete televizi se satelitním tunerem.
decentní obývák
3.      Plazma nebo LCD obrazovka –od plazmových televizí se postupně opouští, do popředí vstupují spíše LCD televizory, které využívají LED diody jako zdroj světla. Pokud tedy chcete televizi, se kterou půjdete s dobou, volte spíše LCD obrazovku.
4.      SMART televize –ano, i televize nám již umožňuje práci s různými aplikacemi. Tyto televize mají internet, tudíž se pomocí WiFi můžete snadno připojit. Můžete se tedy podívat na mail, na youtube, vlastně v podstatě na cokoliv na internetu. Než si ale vyberete tzv. chytrou televizi, zamyslete se, zda ji vůbec budete dostatečně využívat. Samozřejmě si za tento typ televize něco připlatíte, proto je potřeba se rozhodnout, zda takovou televizi potřebujete.

5.      Další vychytávky –jestliže chcete investovat větší sumu peněz, můžete si na dnešním trhu vybírat různé barevné variace rámů televizí, lze zvolit také ovládání pohybem, což znamená, že vaše televize bude reagovat na různá gesta. Co se dere stále více do popředí, jsou zakřivené obrazovky, které se nevyvinuli pouze kvůli modernějšímu designu, nýbrž přinášejí opravdový zážitek při sledování obrazovky. Velice oblíbené jsou rovněž 3D technologie, kdy již nemusíte navštívit kino proto, abyste mohli zhlédnout 3D film.

Posted in Nezařazené