Zimní nebo letní dovolená

Jaké dovolené dáváte přednost? Letní nebo zimní. Každá dovolená slouží k odpočinku nebo ke sportovnímu vyžití. Na dovolenou jezdíme se svými nejbližšími. Rodinou, partnerem, kamarády, ale i se čtyřnohými mazlíčky. Jsou různé typy dovolené a některé si přiblížíme.
letní dovolená
o Zimní dovolená je většinou pro sportovně založené jedince. Na hory se jezdí na lyže či běžky. Oba dva sporty jsou dobré pro fyzickou kondici jedince. Lyžování je náročné. Máme několik obtížnosti tras, které jsou značeny barvami. Mezi nejtěžší sjezdovky patří černá barva. Ty středně obtížné jsou značeny červeně a ty méně obtížné jsou modré. Modré sjezdovky jsou dobré pro začátečníky a měně zdatné jedince, jako jsou děti. Naučit děti lyžovat je skvělé už od útlého věku. Jsou dostatečně ohební a tvární. Pády jim nedělají takové potíže jako v dospělosti a strach je taky minimální. Běžky jsou dobré pro běžce. Je to skvělá příležitost, jak objevovat krásy zamrzlé krajiny. Člověk si zasportuje a udělá něco pro své tělo a duši. Zimní dovolená je hlavně sportovní záležitost, nikdo nejezdí na hory jen tak.
lyžování na horách
o Letní dovolená je trochu o něčem jiném. V létě se dá dělat spousta dovedností. Letní turistika na horách je jedinečná věc jak vidět krásná místa. Soutěsky, hory, horská jezera a vodopády. Není vše jen o dlouhých cestách a pěší turistice. V létě se dá cestovat i na kole nebo koloběžce. Cestování je rychlejší, ale nedostaneme se všude tam kde pěšky. Součástí letní dovolené je koupání v přírodních nádržích, jezerech, přehradách a bazénech. Plavání je dobré na protažení celého těla. Letní dovolené jsou ideální příležitostí jak ukázat dětem něco nového a zabavit je na delší dobu. Součástí těchto akcí jsou i návštěvy hradů a zámků. Jako kulturní vložka k nezaplacení.

Určitě to každý pozná, že letní i zimní dovolená má něco do sebe. Každá je svým způsobem jedinečná a zábavná. Rádi na ně jezdíme. Odpočneme si od každodenního stereotypu a relaxujeme.