Co koupit na malování bytu?

Čas od času se to zkrátka stane a je potřeba vymalovat. Je to sice otrava, ale dá se to jednoduše zvládnout, aniž byste museli hledat nějakého řemeslníka. Jako první je potřeba koupit výbavu na malování.
pět štětců
Budete potřebovat:
· Krycí malířské folie
· Papírovou lepenku
· Noviny
· Kartony na krytí podlahy
· Hadry
· Kýble
· Barvu samotnou
· Špachtli na škrabání omítky
· Tyčku na míchání barvy
· Staré oblečení
· Štětce
· Štětky
· Válečky
· Mýdlo na malování
· Tyč k válečkům
· Prachovku na stěny
maskovací pásky, štětce a váleček
Pokud vše z výše uvedeného seznamu máte, můžete se pustit do procesu samotného. Nejprve odstěhujte nábytek, buďto do jiné místnosti, nebo aspoň do středu té malované. Poté sundejte vše ze zdí, jako jsou zrcadla, obrazy a tak podobně. Poté vše ostatní důkladně zakryjte pomocí krycích folií, kartonů a novin. Futra od dveří, zásuvky, vypínače a obložení je vhodné podél hran upevnit papírovou páskou, aby pod ni nemohla barva zatéct a bylo pohodlné štětcem malovat okolo.
Pokud se nechcete umazat, je dobré se převléci do nějakého pracovního oblečení a ideálně mít i něco na hlavě. V prvním kroku pomocí prachovky očistěte stěny od pavučin, dále si rozmíchejte v kyblíku mýdlo s trochou vody a tímto roztokem pak pomocí štětců a válečků namočte povrch, který poté budete malovat.
štětce od barvy
Poté tento nátěr nechte zaschnout alespoň 15 až 20 minut. Mezitím si můžete rozmíchat bílou barvu společně s vodou. Proveďte pak první nátěr. Pokud se vám stane, že se vám bude v některých místech barva z předchozích nátěrů loupat, použijte škrabky k jejímu odstranění. Barvu opět nechte na stěnách důkladně zaschnout.
Do dalšího nátěru již můžete přidat i barvu. Po jednom místě raději nepřejíždějte víckrát. Stará barva má pak větší tendenci se loupat. Po zaschnutí můžete zase vše vrátit na své místo.
Pak již stačí pouze důkladně vyvětrat a máte vymalováno!