Internetové seznamky – šance na lásku, nebo podvod?

Někdo touží po vážném vztahu a po tom „žít šťastně až do smrti“, jiným stačí nezávazný sex. Nicméně každý, kdo není tzv. zadaný, v dnešní době přece někoho hledá (a pokud ne, tak je s ním něco divného). Dříve se mladí i staří lidé setkávali na různých společenských akcích, dnes ale nemají potřebu na takové akce chodit, protože se mohou kdykoliv spojit s kýmkoli, třeba na druhou stranu světa. Při komunikaci online ale nefunguje přirozená mezilidská chemie, díky níž se náš rod rozmnožoval po staletí. A právě proto začaly vznikat seznamky, tedy stránky, díky kterým se mohou nezadaní zadat, nadržení „upustit páru“, ženatí najít milenky a vdané najít milence.

online seznamka

Mezi jednotlivými seznamkami je ovšem propastný rozdíl. Od seznamek zdarma, jež na vás hned po registraci začnou chrlit desítky zpráv od lidí, které hledáte a kteří jsou určitě reální, po exkluzivní placené seznamky. Od Tinderu, kde jen hodnotíte potenciální partnery metodou „doleva líbí, doprava nelíbí“, podobně jako to dělali nacističtí důstojníci u koncentračních táborů, po seznamky, kde si vytvoříte detailní profil, abyste byli spárování s ideálním partnerem (prý vědeckou metodou).
srdce za dvojicí

A kvůli této rozmanitosti mezi seznamovacími stránkami nelze na otázku položenou v nadpisu článku jednoznačně odpovědět. Věřím, že některé mohou vskutku dát šanci na lásku, ale jiné jsou jistě jen podvod, mířený na vaši peněženku. Záleží tedy na tom, co chcete. Pokud chcete každý večer sex s jinou dívkou (nebo děvkou?), pořiďte si Tinder, hoďte na něj své nejlepší fotky, přestěhujte se z vesnice do Prahy (nebo aspoň do Brna) a můžete to rozjet. Pokud ale hledáte vážný vztah, na seznamce zdarma jej nenajdete, takže si připravte peněženku. Anebo zkuste najít partnera v reálném životě, i v dnešní době to je možné.

Připravme se na to, že seznamky budou stále populárnější. Nic s tím nenaděláme, zbývá jen se s tím smířit.