Hledat únikovou cestu je mnohdy dost napínavé

V podstatě samotné Pardubice se spojují s nádherně zdobenými perníčky a vůní, která se rozléhá nejen zde, ale i po blízkém okolí. Pardubický perník byl odjakživa jednou z nejvyhlášenějších pochoutek tohoto kraje.

letecký pohled

To ovšem není vše. Navštívit zde můžeme skutečně hodně zajímavých míst a historických památek. Dokonce v některých se dá i tak trochu zabloudit. Naštěstí, vždycky existuje cesta ven a nemusíme mít obavy z toho, že zde zůstaneme uvězněni. Jen si nesmíme vybrat žádnou zříceninu, kam nikdo nechodí, spíš se podívat po takzvané únikové hře, například https://www.enigmaescape.cz/hledate-unikovou-hru-pardubice/. Tyto hry se odehrávají s určitým dějem a v uzavřených prostorách, tudíž vlastně se ocitneme na chvíli úplně v jiném světě. Naštěstí jenom her.

noční útěk

Proč jsou takové hry zajímavé?
Je to celkem jednoduché, jelikož spojují celý tým v jedno družstvo, které musí zkrátka mezi sebou komunikovat, domlouvat se, hledat cesty a nejen to, je dobré mít s sebou někoho, kdo má smysl pro logiku. Vyplatí se klidně i více lidí, ale maximum je pět osob do skupiny. A tak na začátku nás bylo pět a tudíž i na konci se výsledek nezmění a také nás místnost nebo celou budovu pět lidí opustí. Jen budeme bohatší na zážitky a rozhodně bude na co vzpomínat a o čem vyprávět. Zajímavé jsou především tím, že konečně můžeme být hlavní postavou v dění, přesně tak, jak jsme si přáli u napínavého filmu před obrazovkou televize. Vlastně mnohdy to může být naplněný sen.

svítící štít

Větší skupina se vyplatí

Je dobré dát dohromady vícečlennou skupinu. Nejen, že se mohou při hledání cesty a odkrytí pokladu nebo odhalení vraha a podobně podílet všichni, tak se to odrazí i v ceně vstupného. Když se na to společně složíme, tak si takových her můžeme zahrát i více. Mnohdy se totiž odehrávají na takových místech, kde bychom to ani netušili. Někdo má rád turistiku nebo se věnuje jinému sportu, proč si neudělat takto výlet po různých památkách a nespojit to se společnými zážitky při ověřené zábavě. Navíc památky neutečou, tudíž si udělat celodenní výlet také není na škodu.