Potěšení z posezení


Říká se, že když jaro klepe na dveře, tak hlavně ženám se honí hlavou, co vše mají udělat, aby jejich domov byl nejenom ze škatulky, ale najednou vědí, že je potřeba něco udělat i se starým zahradním nábytkem
Vždyť nejenom jarní sluníčko, ale prakticky celé léto, které trávíme doma, tak jsme na zahradě. Sami, s rodinou, přáteli. A usednout si do pohodlné zahradní sedačky nebo si lehnout na lehátko, je určitě fajn.
Pokud máte doma kutila, který si ví s různými opravami dřevěného nábytku i včetně nátěrů, tak máte ušetřeno dost peněz. V případě, že se rozhodujete pořídit si nový zahradní nábytek, měli byste vědět, jakou částku peněz do tohoto zařízení vložíte. Co se vám určitě vyplatí, tak to jsou investice do kvalitního zahradního nábytku.
dřevěné židle

Též bude záležet, v jakém místě zahrady relaxujete, případně, že na odpočinek využíváte hlavně terasu. Když se budeme bavit o dřevěném nábytku, zde je malá nabídka.
o Starší klasický dřevěný a ratanový nábytek, který každý druhý-třetí rok je potřeba, aby byl vhodně ošetřen nátěry, které odolávají počasí a vydrží dlouho. Ale přece tento nábytek by měl být před deštěm chráněný.
o Pokud si chcete pořídit zahradní nábytek s nadčasovým designem, jež díky novým technologiím má i vysokou odolnost vůči jakémukoliv počasí, za ten si určitě připlatíte. Ale investované peníze vám vynahradí to, že takový nábytek budete neporušený využívat mnoho let.
o Nové, trendové dřevěné nábytky jsou vyráběny převážně z eukalyptového dřeva, případně z jádrového teaku. Tato tropická dřevina patří mezi nejodolnější v celém světě. U tohoto nábytku se nemusíte bát žádných výkyvů teplot, deště, mrazu, plísně a škůdců. Ani kyselé deště tomuto dřevu nic neudělají. Nábytek z tohoto dřeva je příjemný na dotek, je krásný designem. A hlavně je dokonale stabilní.
Pro vaši přibližnou orientační cenovou představu:
· Stůl z jádrového teaku stojí od 6000,- Kč do 11000,-Kč
· Křeslo pevné nebo polohovací z jádrového teaku stojí od okolo 4000,-Kč.
lehátko ze dřeva
Ti, kteří chtějí zahradní nábytek lehounký, ale který je nejenom stabilní, ale dokonale prodyšný, tak si mohou vybrat různá křesla a lehátka, jež jsou vyrobena ze slitiny měď-hliník. Tento nábytek je lehce skladovatelný, nemusí se nijak udržovat. Odolává vodě, korozi a barvy vůbec nevyblednou. Ceny jsou přibližně takové, jako u dřevěného nábytku. Takže – rozhodnutí je jen na vás.

Posted in Nezařazené