Úložné prostory: skříně, skříňky, komody, boxy, police a zásuvky

Veškerá místa na takové drobné věci, jako jsou třeba suvenýry nebo fotky v rámečku, potřebujeme prostor. Kam si dát nejenom oblečení, ale třeba DVD a CD placky, které posloucháme pravidelně a chceme je mít elegantně uložené? Kam rovnat dokumenty, které potřebujeme archivovat, ale nepotřebujeme je denně? Kam ukládat časopisy, které si budeme chtít znova přečíst?
starožitná komoda
Všechno se mění, platí to i pro náš nábytek, hlavně pro úložné prostory. Ty jsou stále barevnější, stále zajímavější a složitější. Už to nejsou jenom skříňky se zásuvkami a policemi, které mají pouze svůj účel. Design se stal důležitým i v tomto ohledu.

Stále platí, že čiré tvary podtrhují atmosféru a vzhled moderního domova. Čím střízlivější tvary a barvy, tím více se hodí. Ale nejsou to jediné věci, které se do našeho domova hodí, nebo které se momentálně navrhují. Ostatně pokud pohlédnete do katalogů nebo na výstavy designérů, uvidíte zvláštní věci, které nabývají na zajímavém designu. V kurzu je nejenom umělý materiál, ale hlavně ten přírodní.

Jaké přírodní materiály vedou?

1.       Dřevo – tento přírodní materiál dominuje úložným prostorám už roky a nejspíš ještě dlouho. Dřevo je ideálním společníkem v domácnosti, neboť se hodí ke všemu. Můžete ho zkombinovat s jakýmkoliv interiérem. Navíc se jedná o velice příjemně teplý materiál, na rozdíl od jiných. Je také odolný, pokud investujete do masivu s kvalitní impregnací nebo lakem. Povrchová úprava dřeva navíc nabízí nejenom nekonečně mnoho barevného provedení, ale i různá stadia přirozenosti.
křeslo u komody
2.       Sklo – je ideální do luxusních modernách bytů. Právě sklo je materiálem, které nejlépe doplňuje dřevo. Skleněná dvířka komod, nebo poličky, které dávají tvář interiéru.
Nápaditost je něco, co dnes letí. Pokud chcete, aby byl váš domov trendy a in, pořiďte si nějakou hodně nápadnou komodu nebo velice originální police různých tvarů. Buďte originální!

Posted in Nezařazené